Villa Dekorasyonu

titiz işçilik ve kaliteli malzeme ile mükemmel sonuçlar

Ulaşım imkanlarının artmasıyla şehirler giderek genişlemekte, merkezde olan çok katlı bitişik nizam merkezden uzaklaştıkça yerini yatay mimariye bırakmaktadır. Özellikle son zamanlarda yaşanan salgın hastalıklar nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları insanlarda bahçeli ve müstakil evlerde yaşama isteği uyandırmıştır. Villa ya da müstakil evlere ilgi oldukça artmıştır.

Villaların en güzel özellikleri tamamen bağımsız yapılar olmasıdır. Bir apartman gibi komşulara bağlı kalma zorunluluğu olmaması villa sahiplerine inanılmaz bir tasarım özgürlüğü sağlamaktadır. Ama bu tasarım özgürlüğü ancak sektör profesyonellerinden destek alınarak güzel bir sonuç verebilir. Aksi halde tam bir hayal kırıklığı ve harcanmış onca boşa giden masraf kaçınılmazdır.

Villa ya da müstakil evlerinizi tasarlamaya başlamadan önce mutlaka hakim tarzınızı belirlemelisiniz.

Mekan tasarımlarında geleneksel, modern, country gibi bir çok tarz bulunmaktadır. Mekanlarınızın hakim tarzını belirledikten sonra zeminden tavana tüm mobilyalarınız ve aksesuarlarınız bu tarza uygun seçilmelidir. Bu seçimleri yaparken zaman zaman çok zorlanabilirsiniz. Özel imalat mobilyalar ile seçim yapmak zorunda kalmaz, tarzınızı yansıtan mobilyaları hayal ettiğiniz gibi ürettirebilirsiniz. Lake, country, masif gibi seçimlerde sektör profesyonellerinden fikir alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz atmosferi yaratmak için zeminden duvara, kapılardan dolaplara mükemmel bir uyum yakalamalısınız.

Günümüzde müteahhitler villa ya da müstakil evleri natamam yani tamamlanmamış şekilde daha uygun fiyatlara satabilmektedir. Böylece villa sahibi oturacağı evi kendi zevkine ve kullanım pratiklerine göre dekore etme özgürlüğüne sahip olabilmektedir. Natamam villa ya da müstakil evlerde binalar müteahhit tarafından tabiri caizse dört duvar şeklinde teslim edilmektedir. Duvar ince sıvalarından kapılara, mutfak dolaplarından banyoya, zeminden dış kapıya kadar ev sahibi kendi zevkine göre inşaatı devam ettirmektedir. Natamam villa tasarımında kendiniz tek tek ustalarla çalışabilir ya da inşaatınızı sektörün profesyonel firmalarına vererek tek kalemde anahtar teslimi yaptırabilirsiniz.

 

Villa Dekorasyonu Ankara

 

Ustalarla iletişime geçerek tek tek her kalemi ayrı yaptırmak ilk bakışta maliyet olarak daha düşük gibi görülse de çoğu zaman evdeki hesap çarşıya uymayabilir ve sonuçta çok daha büyük bir maliyetle inşaatınızı tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. Ustalar arasında iletişimi kurmak ve yaptıkları işlerde bir bütünlük sağlamak oldukça güçtür. Örneğin duvar sıvasını farklı bir ustaya kapıları da bir marangoza verdiğinizi, kapı ve duvar arasında bir uyumsuzluk oluştuğunu düşünelim. Bu durumda iki usta da sorumluluk kabul etmeyecek, hatayı birbirlerine bulacaklardır. Masraflarınız ve duvarla uyumsuz kapılarınızla yaşamak zorunda kalmanız kaçınılmaz bir son olacaktır.

Bunun gibi binlerce ihtimal geceleri uykunuzu kaçırabilir, yıllarca çözülmeyecek sorunları beraberinde getirebilir. Her ustanın işçiliği ve malzeme kalitesi de iyi olmayabilir. Farkı ustalar tarafından bütüncül bir yaklaşımla yapılmayan işler genelde hüsranla sonuçlanmaktadır.

Bu yüzden sektörde bulunan profesyonel firmalarla anahtar teslim villa şeklinde çalışmanız size zaman, kalite ve uzun ömürlü bir mekan kazandırırken, masraflarınızı da düşürecektir.

Bir villada yapılacak başlıca işlemler ve sıralama şu şekilde olmalıdır.

 • Elektrik ve su tesisatı işlemleri,
 • Su ve mekan ısıtma sistemi işlemleri,
 • Klima ve havalandırma işlemleri,
 • Duvar ve süpürgelik işlemleri,
 • Kapı tasarımları ve imalatı,
 • Mutfak dolabı imalatı ve mutfak tasarımı,
 • Banyo dolabı imalatı ve banyo tasarımı,
 • Oda ve salon tasarımı,
 • Zemin kaplama, zemin tasarımı,
 • Pencere imalatları,
 • Dış kapı imalatı,
 • Rüzgarlık, balkon kapatma ve cam balkon işlemleri,
 • Dış cephe mantolama işlemleri,
 • Boya ya da duvar kağıdı işlemleri,
 • Yürüme yolu, bahçe kapısı ve çitleme işlemleri,
 • Bahçe aydınlatma ve sulama sistemleri işlemleri,
 • Bahçe peyzaj işlemleri

 

Villanızı tasarlarken vereceğiniz her kararın yıllarca oturacağınız ya da işyeri olarak kullanacağınız mekanın değişmesi oldukça güç bir parçası olacağını unutmayın!

Anahtar teslim villa dekorasyonunda kişiselleştirilmiş çözümlerle alanlarınızı kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Örneğin dolaplarınızı tasarlarken en çok kullanacağınız kıyafet ya da aksesuarlarınızı kolay ulaşabileceğiniz yerlerde tasarlamanız kullanım pratiği açısından önemlidir. Boyunuzun yetmeyeceği alanlarda mutlaka amortisör aksesuarlarla asansör sistemleri kullanmalısınız. Oda alanlarınız hayli küçükse dolap kapakları kullanmak depolama alanınızı daraltabilir.

Alanı en doğru şekilde optimize etmek hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için sektör profesyonellerinden destek alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz villa dekorasyonuna ulaşmak için birçok zorlu karar vermeli, kararlarınız birçok parçayı bütün haline getirmek amacını taşımalıdır. Bu noktada profesyonel destek almanız size zaman kazandıracak, maliyetinizi düşüreceği gibi çok daha şık, fonksiyonel ve kaliteli bir iş çıkmasını sağlayacaktır.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle ev ya da işyerlerinizi hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınızı dinliyor, renk seçiminden, malzeme kararına kadar aksesuarlarınız ve mobilyalarınızla en uyumlu üniteleri birlikte tasarlıyor, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunuyor, dilerseniz üç boyutlu tasarımlarını çıkararak, mekanlarınızı hayatınıza değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
72 kez görüntülendi