Ahşap Panel Lake Kapılar

ahşabın doğallığı ve şıklığıyla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtın

Evlerinizin ya da iş yerlerinizin tasarımlarını gerçekleştirirken istediğiniz tarzı ve atmosferi oluşturmak için her öğe birbirini tamamlamalıdır. Bu noktada en dikkat etmeniz gereken konuysa zemin, duvar renkleri ve bunun gibi değiştirilmesi zahmetli ve maliyetli olan sabit dekoratif parçalardır. Bu parçalardan birisi de kapı tasarımlarınızdır.

Kapılarınız, mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı tamamlayan, onlara hak ettikleri şık görünümü kazandıran gizli kahramanlardır. Unutmayın ki misafirlerinizi de ilk kapılarınız karşılamakta, mekanınızda yaratmak istediğiniz atmosferi ilk onlar yansıtmaktadır. Evinizin ya da işyerinizin dekorasyonunda doğru kapı modeli seçimi oldukça önemlidir.

Eviniz ya da iş yeriniz için kapı seçerken iç ve dış mekanlara özel birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Seçimlerinizi yapmadan önce modellere ve yapı malzemelerine göz atmalısınız. Kapılar yapı malzemelerine göre çeşitlilik göstermektedir. Dış mekanlar için Çelik / demir kapı gibi seçenekler olduğu gibi iç mekanlarda en çok tercih edilen kapı türü ahşap kapılardır.

İç kapı seçimlerinde ahşap, lake, laminat, melamin, membran, MDF, PVC kapılar karşınıza çıkabilecek yapı malzemesine göre kapı çeşitleridir. Ahşap kaplama kapılar çokça tercih edilirken dayanıklılık, ısı ve ses yalıtımı gibi faktörler müşterileri laminat, melamin gibi daha dayanıklı seçeneklere de yöneltmektedir. Kapılar isteğe ve açılacak olan mekana göre cam kaplama da olabilmektedir. Cam kaplama kapılar mutfak gibi mekanlarda kolay temizlenmesinin yanı sıra ferahlık hissi de uyandırabilir.

Mekanlarında doğal ve şık bir görünüm isteyenler için ahşap kapılar yerinde bir tercih olacaktır. Ahşap kapılarda en çok tercih gören segment panel kapılardır. Panel kapılara Amerikan panel kapı da denilmektedir. Panel kapılar uygun maliyetli ve yüksek kaliteli çözümlerdir. Ahşap panel kapılarda birçok farklı renk ve doku seçeneği mevcuttur.

Bir diğer kapı çeşidi de özel üretim lake kapılardır. Bu ahşap kapı çeşidinin maliyeti panel kapılara göre daha yüksektir. Özel üretim lake kapılarda bilgisayarlı CNC’lerle özel çizim, motif ve tasarımlar fuga işçiliğiyle kapılara pürüzsüz ve milimetrik hassasiyetle uygulanabilmektedir.

Ahşap kapı fiyatları istenilen özelliklere ve üretim malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Kapı üretimlerinde dış mekanlarda daha dayanıklı malzemeler kullanılırken, iç mekanlarda maliyeti daha düşük malzemeler tercih edilmektedir. Panel kapılar hazır tasarım ve standart seri üretim oldukları için özel üretim kapılara göre daha düşük maliyetlidir.

Bir kapının kasası, motifi ve işçiliği kadar üzerinde kullanılan kol, kilit, pervaz gibi aksesuarlar da kapının görüntüsüne etki eder. Seçeceğiniz kapı aksesuarları kapınızın yapı malzemesine, motifine ve evinizdeki hakim tarza uyumlu olmalıdır.

Klasik, geleneksel, modern, country ya da avangart… Ahşap kapılarınızı tasarlarken birçok seçenek mevcut. Mekanınızda hakim tarz ile çatışmayacak, şık olduğu kadar işlevsel kapı tasarımlarınızı birlikte yapabiliriz. Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle mekanlarınızın vazgeçilmez parçası olan kapılarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. Kapılarınızın evinizde istenmeyen misafirler olmasına izin vermiyor, mekanlarınıza değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 

Markalarımız

Kastamonu Entegre Çamsan Entegre Yıldız Entegre Starwood AGT
 
76 kez görüntülendi