Ahşap Merdivenler

mekanlarınıza ruhunuzu yansıtın

Yatay mimaride katlı yapıya sahip müstakil ev ya da işyerlerinin göz önünde değilmiş gibi görülen ama en çok dikkat çeken alanları merdivenlerdir. Merdivenler müstakil yapıda evlerin en önemli mobilyalarıdır desek abartmış olmayız. Müstakil yaşam alanlarında hatırı sayılır bir yer kaplayan merdivenlere hak ettiği şıklığı kazandırmak için mutlaka özenli bir çalışma gerekiyor.

Mermer, taş ya da beton merdivenler evininiz hakim tarzına göre ekonomik ve iyi seçimler olabilir. Fakat mekanlarında zerafet, doğallık ve sıcaklık arayanlar için ahşap merdivenler mükemmel bir tercihtir. En çok tercih edilen ahşap merdivenler lamine, laminat ve masif merdivenlerdir.

Laminat merdivenler işçilik ve malzeme fiyatları bakımından daha avantajlı bir seçenektir. Günümüzde zemin kaplamaları için çoğunlukla laminat parke seçimi yapılmaktadır. Uyumluluk sağlamak için zeminle aynı malzemeyle merdivenlerin de kaplanması sıkça tercih edilen bir yoldur. Laminat kaplamalar merdivenlerde direk zemine uygulandığında ses yapabilir ya da hareketlerle tokluk hissini oluşturmayabilir. Bu durumda mdf üzerine laminat sıkıştırılarak tokluk hissi sağlanabilir, böylece daha estetik, kullanışlı ve uzun ömürlü bir imalat sağlanabilir.

Masif merdivenler ise doğal yapısıyla mekanlarınıza şık, konforlu ve kaliteli bir hava katacaktır. Maliyetleri laminata göre biraz daha yüksek olsa da kaliteden ödün vermeyenler için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir seçenektir.

Düz basamaklı merdivenler ve döner basamaklı merdivenler şeklinde iki merdiven yapısı, merdivenlerde en çok tercih edilen modellerdir. Mekanlarınızın hakim tarzı modernse düz, daha geleneksel country bir tarzınız varsa döner merdiven tercih edebilirsiniz. Döner basamaklı merdivenler daha özenli bir ustalık ve zaman gerektirmektedir.

Merdivenlerinizin yapı malzemesi ve yapısı kadar küpeşte diğer bir adıyla ferforje ya da korkuluk seçiminiz de çok önemlidir. Demir, Metal ve ahşap gibi birçok ferforje seçeneği bulunmaktadır. Ahşap merdivenler için siyah demir ya da yine ahşap ferforjeler çokça tercih edilmektedir.

 

Ahşap Merdiven Ankara

 

Ahşap merdivenlerde çam ağacı, ceviz ağacı, kayın ağacı, meşe ağacı gibi malzemeler şık bir görünüm ve sıcak bir zemin sunabilir. Bunların dışında merbau, sapelli, iroko gibi üst düzey seçenekler de tercih edebilir, ahşabın doğallığını ve sıcaklığını yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz.

Siz de ruhunuzu ve tarzınızı yansıtan ahşap merdiven alanları tasarlamak istiyorsanız seçim yapmanız gereken birçok detay bulunmaktadır. Mekanınızda hakim tarz ile çatışmayacak, şık olduğu kadar işlevsel merdivenler tasarlarken bu zor seçimleri dilerseniz birlikte yapabilir; sektör profesyonellerinden oluşan ekibimizle size destek olabiliriz. Sienal tasarım olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinliyor ve birebir ihtiyaca yönelik çözümler üretiyoruz. Sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle müstakil evlerinizin ya da işyerlerinizin vazgeçilmez parçası olan merdiven alanlarını hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. Özel tasarımlarla mekanlarınızı değerli ve kaliteli yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
72 kez görüntülendi