Bankolar

konuklarınıza hak ettikleri değeri vermek için

Bankolar çalışan sayısı fazla ve trafiği yoğun işyerlerinde karşılama ünitesi olarak kullanılan bölümlerdir. Bankolar, resepsiyon bankosu ya da karşılama bankoları şeklinde de isimlendirilir. Banko tasarımları tarzlarıyla mekanda bulunan hakim tarza uygun olmalı, diğer yandan da işyerinin müşterilerine vermek istediği mesajı ve hissettirmek istediği duyguyu tam olarak yansıtmalıdır. İşyeri müşterilerine samimiyet duygusunu yansıtmak istiyorsa daha soft tasarımlar, güç ve güven hissini yaşatmak istiyorsa daha sert geçişli tasarımlar yerinde uygulamalar olacaktır.

Banko tasarımlarında işyerinin logosu, istenilen farklı motifler gibi çizimler birebir CNC yardımıyla milimetrik hassasiyetle yansıtılabilmektedir. Banko tasarımlarında en çok tercih edilen tür MDFLAM ya da MDF üzerine lake  kaplama banko tasarımlarıdır.

Banko tasarımlarında alan tespitinin ardından odalar ya da bölmeler belirlenmekte, müşterilerin ve banko çalışanlarının konforuna göre banko konsepte uygun şekilde dizayn edilmektedir.

Banko tasarımlarında zemin ve tavan dokuları mutlaka dikkate alınmalı, renk ve tarz seçimleri de mevcut hakim tarza göre uygulanmalıdır. Banko tasarımının mobilyalarla da uyumlu olması çok önemlidir.

Bankolar otellerde, hastanelerde, işyerlerinde, havaalanlarında ve benzeri mekanlarda müşterileri ya da iş ortaklarını karşılayan, çalışanların ayak üstü danışma ya da işlem hizmetleri verdikleri alanlardır. Bankolar işyerlerinin konuklarını ilk karşılayan mekanlardır. Ziyaretçilerine şık ve kaliteli bir atmosfer hissettirmek isteyenler için banko tasarımları çok dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

 

Karşılama Bankosu

 

Birçok farklı yapı malzemesinden yapılabilen resepsiyon bankoları ya da diğer adıyla karşılama bankoları dayanıklı, kullanışlı ve tabi ki estetik olmalıdır. Malzeme seçiminde kolay temizlenebilen bir malzeme seçimi de önemlidir.

Genellikle bankolar işyeri trafiğine göre 1 ila 3 kişilik tasarlanmaktadır. Havalimanları gibi daha yoğun trafikli iş yerlerinde bu sayı ihtiyaca göre artabilmektedir.

Banko yaptırırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konuysa estetik görünümün yanı-sıra bankonuzun kullanım ömrüdür. Yoğun trafikli işyerinde özellikle ziyaretçilerin işlemlerini yürütürken el ve ayaklarıyla gerçekleştirecekleri dokunuşlar zamanla yıpranmalara yol açabilmektedir. Bu yüzden bu alanlar iyi hesaplanmalı ve bu alanlar oluşturulurken kullanılan malzeme dayanıklı olmalıdır. Aynı zamanda ziyaretçilerin konforu da düşünülmeli, işlemler sırasında çantalarını ya da telefon gibi kişisel eşyalarını koyabilecekleri alanlar da tasarıma dahil edilmelidir.

Bankolarınızı tasarlarken seçim yapmanız gereken birçok detay bulunmaktadır. Mekanınızda hakim tarz ile çatışmayacak, şık olduğu kadar işlevsel banko tasarımlarınızı gerçekleştirirken bu zor seçimleri dilerseniz birlikte yapabilir; sektör profesyonellerinden oluşan ekibimizle size destek olabiliriz. Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle işyerlerinizin vazgeçilmez parçası olan bankolarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. Bankolarınızı mekanlarınıza değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
77 kez görüntülendi