Özel Tasarımlar

özel mekanlara özel tasarımlar

Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmeler ve tüketimin artmasıyla fabrikasyon ya da başka bir deyişle seri üretim hazır ürünler hayatımıza girmiş durumda. Seri üretim ürünler, bir ürünün tasarımının ve kalıplarının bir kez yapılarak aynı işlemin hızlı şekilde uygulanmasıyla binlerce kopyanın üretilmesi şeklinde tanımlanabilir. Kopya ürünlerin tek seferde binlerce üretilmesi maliyeti düşürmekte ve bu da kullanıcılar için tercih sebebi olmaktadır. Seri üretimlerde boyutlara ve tasarıma en ufak bir müdahale de bulunulamaz, “üretilen neyse o” kabulüyle satışlar gerçekleştirilir.

Maliyetinin düşük olması kullanıcılar için bir tercih sebebi olsa da satın alınan ürünün boyutlarına ve tasarımına müdahale edilememesi müşteriler için büyük bir sorun haline dönüşebilmektedir. Örneğin fotoğraflarda çok şık duran bir duvar ünitesinin satın alındıktan sonra mekanın boyutlarıyla uyuşmaması mekanınızda kötü bir görüntüye sebep olacaktır.

Boyut uyuşmazlıklarının yanında tasarımlarda renk ve dokuya karar verilememesi kullanıcıları özel tasarımları tercih etmeye yöneltmektedir. Özel tasarımlarda müşteriler mekanların boyutlarıyla birebir mobilyalara sahip olabilecekleri gibi renk, doku, motif, tarz gibi tamamen kendi zevklerini yansıtan ürünleri de tasarlayabilmektedir. Özel tasarım ürünlerin sunduğu en büyük avantaj uygulama alanına birebir ölçeklendirme imkanıdır. Böylece tamamlayıcı aksesuarlar almak zorunda kalmadan maliyetinizi de düşürebilirsiniz.

Özel tasarım ürünlerin sunduğu bir diğer avantaj ise kullanışlılıktır. Şık bir seri üretim dolap aldığınızı düşünebilirsiniz. İhtiyacınız olan sürgülü bir kapakken dışa açılır bir kapak sistemi mekanınızla uyum sağlamayabilir ya da ihtiyacınız bol çekmeceyken dolabınızda yeteri kadar çekmece alanı olmayabilir. Böyle bir durumda binlerce lira vererek ve severek aldığınız dolabınız kullanışsız bir gereksiz eşyaya dönüşebilir.

Özel tasarım ürünlerde sanatçılar ve zanaatkârlar tamamen müşterilerin beklentilerine göre ürünü tasarlarken, müşteriler de ruhunu yansıtan mekanlarda yaşamanın hazzını tadabilir.

Özel tasarım ürünlerde CNC yardımıyla kapılara, dolaplara ve benzeri tüm mobilyalara hayal ettiğiniz çizimler yansıtılabilir, kişiselleştirilmiş birçok motif ve dokuyla size özel tasarımların tadını çıkarabilirsiniz.

 

Özel Tasarım Mutfak

 

Mekan tasarımlarında geleneksel, modern, country gibi bir çok tarz bulunmaktadır. Mekanlarınızın hakim tarzını belirledikten sonra zeminden tavana tüm mobilyalarınız bu tarza uygun seçilmelidir. Bu seçimleri yaparken zaman zaman çok zorlanabilirsiniz. Özel yapım mobilyalar ile seçim yapmak zorunda kalmaz, tarzınızı yansıtan mobilyaları hayal ettiğiniz gibi ürettirebilirsiniz. Lake, country, masif gibi seçimlerde sektör profesyonellerinden fikir alabilirsiniz.

Özel tasarım ürünlerin maliyetleri fabrikasyon ürünlere göre daha yüksektir. Fakat son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişimle hemen hemen tüm üreticilerin sahip oldukları fabrika gereçleri özel tasarım ürünlerde de maliyeti düşürmüştür. El işçiliğinin yerini makinaların almasıyla özel tasarım ürünlere de ulaşılabilir fiyatlarla sahip olmak mümkün hale gelmiştir.

Siz de ruhunuzu ve tarzınızı yansıtan özel mekanlar tasarlamak istiyorsanız özel tasarım ürünlerle mekanlarınızı şekillendirebilirsiniz. Özel ürünler tasarlarken seçim yapmanız gereken birçok detay bulunmaktadır. Mekanınızda hakim tarz ile çatışmayacak, şık olduğu kadar işlevsel ürünler tasarlarken bu zor seçimleri dilerseniz birlikte yapabilir; sektör profesyonellerinden oluşan ekibimizle size destek olabiliriz. Sienal tasarım olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını dinliyor ve birebir ihtiyaca yönelik çözümler üretiyoruz. Sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle mekanlarınızın vazgeçilmez parçası olan özel tasarım ürünleri hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. Özel tasarımlarla mekanlarınızı değerli ve kaliteli yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
74 kez görüntülendi