Giyinme Odası Tasarımı

şık, konforlu ve uzun ömürlü giyinme dolapları

Ulaşım imkanları arttıkça merkezi yapılaşma giderek yerini dağınık yapılaşmaya bırakmış, şehirler büyüdükçe evlerin boyutları da büyümüştür. Evler artık sadece salon, mutfak, banyo ve yatak odalarından ibaret kalmamış, vestiyer odası, giyinme odaları gibi yeni yaşam alanları hayatımıza girmiş ve evlerin vazgeçilmez bir parçası olmaya başlamıştır.

Kıyafetler arttıkça yatak odalarında sabit ya da modüler gardıroplar depolama ihtiyacını karşılayamamakta ve giyinme odalarına ihtiyaç artmaktadır.

Giyinme odaları günlük kıyafetlerinizin yanı sıra ayakkabı, çanta gibi aksesuarlarınız için de çok iyi bir depolama alanıdır. Özellikle geniş metrekare evlerde yatak odalarının olmazsa olmazıdır.

Günlük hayatın koşturması içerisinde evimiz her zaman derli toplu kalamayabilir. Evlerimizi dağıtan en büyük kalabalıklar da zaman zaman giysiler olabiliyor. Giyinme odaları müstakil tasarlanan ayrı bölmeler olduğu için yüksek kapasiteli depolama alanları sunduğu gibi dağınıklığı da gizleyen gizli kahramanlardır.

Giyinme odanız gardırobunuzun kapladığı alanı da yaşam alanınıza kazandırabilir, yatak odanızın boyutlarına uygun yeni bir gardırop masrafı da cebinizde kalabilir.

 

Giyinme Odası Ankara

 

Giyinme odaları tasarlarken oda boyutunun büyüklüğü önemli bir unsur olsa da dolap tasarımlarının optimize özellikleriyle dar giyinme odalarında da harika işler çıkarılabilir. Giyinme odanız darsa hiç endişe etmeyerek dolaplarınızı sürgülü kapaklı ve asansör bölmeli şekilde tasarlayarak odanızın yüksekliğini de depolama alanlarınıza dahil edebilirsiniz. Böylece inanılmaz bir kapasite artışı sağlayabilir, fonksiyonel çözümlerle dolaplarınızı pratik kullanım alanlarına çevirebilirsiniz.

Dolaplarınızı odanızın fiziksel durumuna göre L şeklinde ya da U şeklinde konumlandırabilirsiniz. Dolapların içerisine yerleştirilecek mekanizmalarla atıl kalan alanları da aktif şekilde kullanabilirsiniz. Dolap ve raflarınızı tasarlarken ayakkabı, çanta, saat gibi aksesuarlarınız için ayrı alanlar oluşturabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş çözümlerle alanlarınızı kendinize göre tasarlayabilirsiniz. En çok kullanacağınız kıyafet ya da aksesuarlarınızı kolay ulaşabileceğiniz yerlerde tasarlamanız kullanım pratiği açısından önemlidir. Boyunuzun yetmeyeceği alanlarda mutlaka amortisör aksesuarlarla asansör sistemleri kullanmalısınız. Oda alanınız hayli küçükse dolap kapakları kullanmak depolama alanınızı daraltabilir.

Alanı en doğru şekilde optimize etmek hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için sektör profesyonellerinden destek alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz giyinme dolabı tasarımına ulaşmak için birçok zorlu karar vermeli, kararlarınız birçok parçayı bütün haline getirmek amacını taşımalıdır. Bu noktada profesyonel destek almanız size zaman kazandıracak, maliyetinizi düşüreceği gibi çok daha şık, fonksiyonel ve kaliteli bir iş çıkmasını sağlayacaktır.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle giyinme odalarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınızı dinliyor, renk seçiminden, malzeme kararına kadar aksesuarlarınız ve mobilyalarınızla en uyumlu üniteleri birlikte tasarlıyor, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunuyor, dilerseniz üç boyutlu tasarımlarını çıkararak, giyinme odalarınızı evinize değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
68 kez görüntülendi