Banyo Tasarımı

banyonuza ruhunuzu yansıtın

Banyolar modern, klasik, avangart ya da country gibi birçok tarzda tasarlanabilir. Evinizin hakim tarzı ne ise o tarzı benimsemeniz ve banyonuzu da hakim tarzda tasarlamanız yerinde bir karar olacaktır. Ya da tersini yaparak evinizin her odasında ayrı bir hava estirebilirsiniz.

Son zamanlarda temizliği kolay ve kullanımı pratik olan modern banyolar çok daha fazla tercih edilmektedir. Modern banyolar ferah ve şık yapılarıyla küçük banyolarda dahi çok iyi görüntüler sunabiliyor.

Banyo dekorasyonu yaparken öncelikle lavabo, duş alanı, klozet gibi sabit öğelerin yerini belirlemelisiniz. Bu sabit öğelerin konumuna göre aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Duş alanında duş teknesi ya da su seti çekerek zemin seramiğini devam ettirebilirsiniz. Kullanım tercihinize göre sadece duşakabinle de duş alanını belirleyebilirsiniz. Geniş bir banyonuz varsa küvet ya da jakuzi de konforlu tercihler olabilir.

Duş alanınızda dikkat etmeniz gereken detay zemin fayanslarının su giderine doğru eğiminin verilmiş olmasıdır. Bu eğim verilmediği takdirde su lavabo alanına kadar ulaşabilir. Duş teknesi tercih edilirse bu eğim zaten sağlanmış olur.

 

Banyo Tasarımı Dekorasyon

 

Banyo alanınız küçükse minimalist dekorlara göz atabilirsiniz. Aksesuarlarınızı minimalist tarzda seçmeli, gereksiz yer işgal edecek aksesuarlardan kaçınmalısınız. Dolap alanlarınızı fonksiyonel ve ergonomik tasarlamalı, geniş depolama alanları oluşturmalısınız.

Göz yormayan ferah bir banyo hayal ediyorsanız, banyo dolabınız, zemin ve duvar seramikleriniz, lavabo ve armatürleriniz aynı tarzı yansıtmalı, farklı tarzlar kullanmamalısınız. Modern armatürler her tarzda kullanılabileceği gibi country ya da avangart armatürleri modern tasarımlarınızda kullanmamalısınız.

Banyonuz genişse sarkıt aydınlatma sistemleri kullanabilir, ışığın yansıdığı alanlara canlı bitki detayları ekleyebilirsiniz. Işık gölgeleriyle bitki detayları şık ve ferah bir ortam yaratacaktır. Seramiklerinizde ve dolabınızda seçeceğiniz renkler birbiriyle uyumlu ve tamamlayıcı olmalıdır. Tabii zıt renkler de kullanılabilirsiniz fakat doğru renkleri seçmek sizi hayli zorlayabilir. Lavabolarınızda cam ya da mermer tabanlar tercih edebilirsiniz.

Hayal ettiğiniz banyo tasarımına ulaşmak için birçok zorlu karar vermeli, kararlarınız birçok parçayı bütün haline getirmek amacını taşımalıdır. Bu noktada profesyonel destek almanız size zaman kazandıracak, maliyetinizi düşüreceği gibi çok daha şık, fonksiyonel ve kaliteli bir iş çıkmasını sağlayacaktır.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle banyolarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınızı dinliyor, renk seçiminden, malzeme kararına kadar aksesuarlarınız ve mobilyalarınızla en uyumlu üniteleri birlikte tasarlıyor, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunuyor, dilerseniz üç boyutlu tasarımlarını görselleyerek, banyolarınızı evinize değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
72 kez görüntülendi