Konut Dekorasyonu

konutlarınıza ruhunuzu yansıtın

En kıymetli anılarımızı biriktirdiğimiz, en sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz hayatımızın en sıcak mekanlarıdır konutlarımız. Konutlarınızı iyi dekore ederek geçirdiğiniz zamanı çok daha keyifli ve kaliteli hale getirebilirsiniz.

Konutunuzda tamamen kendi tarzınızı yaşatabilir, bu özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz. Ama bu tasarım özgürlüğü ancak sektör profesyonellerinden destek alınarak güzel bir sonuç verebilir. Aksi halde tam bir hayal kırıklığı ve harcanmış onca boşa giden masraf kaçınılmazdır.

Konutlarınızı tasarlamaya başlamadan önce mutlaka hakim tarzınızı belirlemelisiniz.

Mekan tasarımlarında geleneksel, modern, country gibi bir çok tarz bulunmaktadır. Mekanlarınızın hakim tarzını belirledikten sonra zeminden tavana tüm mobilyalarınız ve aksesuarlarınız bu tarza uygun seçilmelidir. Bu seçimleri yaparken zaman zaman çok zorlanabilirsiniz. Özel imalat mobilyalar ile seçim yapmak zorunda kalmaz, tarzınızı yansıtan mobilyaları hayal ettiğiniz gibi ürettirebilirsiniz. Lake, country, masif gibi seçimlerde sektör profesyonellerinden fikir alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz atmosferi yaratmak için zeminden duvara, kapılardan dolaplara mükemmel bir uyum yakalamalısınız.

Konut dekorasyonunda duvar ince sıvalarından kapılara, mutfak dolaplarından banyoya, zeminden dış kapıya kadar ev sahibi kendi zevkine göre konutunu tasarlayabilir. Konut dekorasyonunda kendiniz tek tek ustalarla çalışabilir ya da inşaatınızı sektörün profesyonel firmalarına vererek tek kalemde anahtar teslimi yaptırabilirsiniz.

Ustalarla iletişime geçerek tek tek her kalemi ayrı yaptırmak ilk bakışta maliyet olarak daha düşük gibi görülse de çoğu zaman evdeki hesap çarşıya uymayabilir ve sonuçta çok daha büyük bir maliyetle inşaatınızı tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. Ustalar arasında iletişimi kurmak ve yaptıkları işlerde bir bütünlük sağlamak oldukça güçtür. Örneğin duvar sıvasını farklı bir ustaya kapıları da bir marangoza verdiğinizi, kapı ve duvar arasında bir uyumsuzluk oluştuğunu düşünelim. Bu durumda iki usta da sorumluluk kabul etmeyecek, hatayı birbirlerinde bulacaklardır. Masraflarınız ve duvarla uyumsuz kapılarınızla yaşamak zorunda kalmanız kaçınılmaz bir son olacaktır.

 

Konut Dekorasyonu Ankara

 

Bunun gibi binlerce ihtimal geceleri uykunuzu kaçırabilir, yıllarca çözülmeyecek sorunları beraberinde getirebilir. Her ustanın işçiliği ve malzeme kalitesi de iyi olmayabilir. Farkı ustalar tarafından bütüncül bir yaklaşımla yapılmayan işler genelde hüsranla sonuçlanmaktadır.

Bu yüzden sektörde bulunan profesyonel firmalarla anahtar teslim konut şeklinde çalışmanız size zaman, kalite ve uzun ömürlü bir mekan kazandırırken, masraflarınızı da düşürecektir.

Bir konutta yapılacak başlıca işlemler ve sıralama şu şekilde olmalıdır.

 • Elektrik ve su tesisatı işlemleri,
 • Su ve mekan ısıtma sistemi işlemleri,
 • Klima ve havalandırma işlemleri,
 • Duvar ve süpürgelik işlemleri,
 • Kapı tasarımları ve imalatı,
 • Mutfak dolabı imalatı ve mutfak tasarımı,
 • Banyo dolabı imalatı ve banyo tasarımı,
 • Oda ve salon tasarımı,
 • Zemin kaplama, zemin tasarımı,
 • Pencere imalatları,
 • Dış kapı imalatı,
 • Balkon kapatma ve cam balkon işlemleri,
 • Boya ya da duvar kağıdı işlemleri

 

Anahtar teslim konut dekorasyonunda kişiselleştirilmiş çözümlerle alanlarınızı kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Örneğin dolaplarınızı tasarlarken en çok kullanacağınız kıyafet ya da aksesuarlarınızı kolay ulaşabileceğiniz yerlerde tasarlamanız kullanım pratiği açısından önemlidir. Boyunuzun yetmeyeceği alanlarda mutlaka amortisör aksesuarlarla asansör sistemleri kullanmalısınız. Oda alanlarınız hayli küçükse dolap kapakları kullanmak depolama alanınızı daraltabilir.

Alanı en doğru şekilde optimize etmek hem de ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için sektör profesyonellerinden destek alabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz konut dekorasyonuna ulaşmak için birçok zorlu karar vermeli, kararlarınız birçok parçayı bütün haline getirmek amacını taşımalıdır. Bu noktada profesyonel destek almanız size zaman kazandıracak, maliyetinizi düşüreceği gibi çok daha şık, fonksiyonel ve kaliteli bir iş çıkmasını sağlayacaktır.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle konutlarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınızı dinliyor, renk seçiminden, malzeme kararına kadar aksesuarlarınız ve mobilyalarınızla en uyumlu üniteleri birlikte tasarlıyor, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunuyor, dilerseniz üç boyutlu tasarımlarını çıkararak, mekanlarınızı hayatınıza değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
68 kez görüntülendi