Salon Tasarımı

günün yorgunluğunu atacağınız ferah ve şık salonlar

Çocukken hatırlarsınız, annelerimiz bizi salona sokmazdı ve salon evlerimize gelen şanslı misafirlerin gördüğü büyülü bir mekandı. Artık devir değişti, salon evlerin en çok kullanılan, vakit geçirilen mekanı haline geldi. Evimizin kralı, olmazsa olmazı, her gün saatlerce gözünün içine bakıp pür dikkat izlediğimiz televizyonlarımız da büyüdü ve salonda baş köşeye oturdu. Televizyonların üzerindeki danteller de tozlandıkları için bir köşeye kaldırıldı 

Salon evlerde aile bireylerinin en çok vakit geçirdiği alan olduğu kadar misafirlerimizin de evde en çok detaya dikkat ettiği alandır. Sohbetler, muhabbetler salonda yapılır, yemek salonda yenir, oyunlar da salonda oynanır. Evimizin en kıymetlisidir salonlar… Bu yüzden tasarımı da hak ettiği gibi şık ve konforlu olmalıdır.

Salon tasarımlarında TV ünitesi ya da bir başka deyişle duvar ünitesi tasarlanarak işe başlanabilir. Seçeceğiniz ünitenin yapı malzemesi, rengi ve dokuları zeminden tavana kadar olan tüm detaylarla uyumlu olmalıdır. Lamine, laminat gibi ahşap zemin kaplamasına sahip salonlarda ahşap duvar üniteleri bütünleştirici olacağı için iyi bir tercih olabilir.

Duvar üniteleri mekana kattığı işlevsel faydaların yanı sıra şık görünümleriyle mekanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Duvar üniteleri duvara monte edilebileceği gibi sehpa şeklinde de tasarlanabiliyor.

Duvar ünitelerinin rafları da fonksiyonel tasarlanmalı, geniş saklama alanlarına ve sergi alanlarına sahip olmalıdır. LED aydınlatmalarla da şık bir görünüm kazandırılabilir. Modern konseptlerde metal üniteler de kullanılabilir.

Ahşap duvar üniteleri bütüncül bir yapıda olabileceği gibi raflar ve depolama alanları üniteden ayrı duvara montelenebilir. Geniş salonlarda bu daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Rafların ayrı tasarlandığı duvar ünitelerinde, ünite ile uyumlu ahşap çıtalar da salonun farklı noktalarında uygulanarak şık bir bütünsellik kazandırılabilir.

Duvar ünitesi seçerken odanızın duvar uzunlukları, diğer mobilyalarınızın konumları ve kapladıkları yerleri dikkate almalısınız. Seçeceğiniz duvar ünitesi çok şık bir model olsa dahi mekanınıza göre ideal ölçülerde olmazsa istediğiniz atmosferi oluşturamazsınız. Fabrikasyon modüler televizyon üniteleri ortam boyutlarına birebir uymayacağı için özel tasarım dekoratif duvar üniteleri şık ve kaliteli mekanlar arayanlar için mükemmel bir tercihtir.

 

Salon Dekorasyonu

 

Mobilyalarınız daha önceden belirlenmediyse mobilyalarınızı TV ünitesine uyumlu model ve renklerde seçmeniz şık bir görünüm katacaktır. Mobilyalarınız önceden belirlendiyse duvar ünitelerinizi mobilyalarınıza göre seçmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Ev, ofis ve villa tasarımlarında zemin tasarımından kullandığınız aydınlatma aksesuarlarına kadar her detayın birbiriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Hayal ettiğiniz şık ve konforlu mekanları tasarlarken her uygulamanın diğer detaylarla çatışmaması gerektiğini unutmamalısınız.

Salon tasarımınızı da evinizin hakim tarzına göre şekillendirmeniz oldukça önemlidir. Evinizin hakim tarzı modern bir mimariyse salon tasarımınızda seçeceğiniz aksesuar ve mobilyalar modern, avangart ya da country ise seçimleriniz yine bu yönde olmalıdır.

Hayal ettiğiniz salon tasarımına ulaşmak için birçok zorlu karar vermeli, kararlarınız birçok parçayı bütün haline getirmek amacını taşımalıdır. Bu noktada profesyonel destek almanız size zaman kazandıracak, maliyetinizi düşüreceği gibi çok daha şık, fonksiyonel ve kaliteli bir iş çıkmasını sağlayacaktır.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle evinizin en sıcak yaşam alanı olan salonlarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. İstek ve ihtiyaçlarınızı dinliyor, renk seçiminden, malzeme kararına kadar aksesuarlarınız ve mobilyalarınızla en uyumlu duvar ünitelerini birlikte tasarlıyor, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunuyor, dilerseniz üç boyutlu tasarımlarını görselleştirerek, salonlarınızı evinize değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
71 kez görüntülendi