Mobilya İmalatı

özel mekanlara özel mobilyalar

Sanayinin gelişmesiyle hayatımıza giren fabrikasyon modüler mobilyalar beraberinde fiyat avantajını getirse de evimizle tam bir uyumluluk gösteremeyebiliyor. Bu ürünler standart boyutlarda ve farklı renk dokularda üretildikleri için çoğu zaman evimizde katalog fotoğraflarında gibi durmuyor. Fabrikasyon ürünlerde maliyetin düşürülebilmesi için çoğu zaman piyasada bulunan en kalitesiz ham maddeler süslenerek tüketicilere satılabiliyor. Mobilyalarının dayanıksız, kısa ömürlü ve ev ya da işyerlerinde eğreti durmasına tahammülü olmayanlar özel tasarım mobilyalara tekrar yönelmiş durumda…

Modüler mobilyaların hayatımıza girdiği günlerde fiyat avantajı oldukça yüksek gibi görülse de son zamanlar teknolojinin ulaşılabilir olmasıyla özel tasarım mobilya imalatı yapan firmalarda fabrika gereçlerini kullanmaya başlamış, bu da aradaki fiyat farkını oldukça aşağıya indirmiştir. Yani artık özel tasarım mobilyalara da fabrikasyon mobilyaların fiyatlarına ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Ev ya da işyerinizi tasarlarken her mekanın ayrı özellikleri ve dokusu olduğunu unutmayın. Her mekan özeldir ve özel tasarım çalışmaları gerektirir.

Özel tasarım mobilya imalatının en büyük avantajı tasarlamak istediğiniz mekanın boyutlarıyla birebir ölçekleme imkanıdır. Özel tasarım mobilyalarda mobilyalarınız duvarlarınıza birebir uyumlu üretilir ve kenarlarında sizi rahatsız edecek gereksiz boşluklar ya da taşmalar söz konusu olmaz.

Özel tasarım mobilya imalatının diğer bir avantajı ise mobilyanızın üretilen ham maddesiyle tamamlayıcı aksesuarlarınızın da tasarlanabilir olmasıdır. Örneğin TV ya da duvar ünitenizi ceviz ağacından seçtiğinizi varsayalım, aynı hammaddeyle duvarlarınıza dekoratif tamamlayıcı çıtalar yaptırabilir, mobilyalarınızı yine ceviz ağacından tasarlayarak bir bütün oluşturabilirsiniz. Özel mobilya imalatında koltuk takımından, duvar ünitesine aydınlatma elemanlarından konsolunuza kadar aynı hammaddeyle mekanınızda kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

Mobilya İmalatı Ankara

 

Sadece odalarınızı değil evinizin ya da işyerinizin tüm mobilyalarını aynı bütünlük içerisinde tasarlayabilirsiniz. Ray dolabınızdan vestiyerinize, mutfak dolabınızdan banyo dolabına kapılarınızdan, duvar aksesuarlarınıza kadar aklınıza gelecek tüm eşyalarınızı özel mobilya imalatı ile sahip olabilirsiniz.

Mobilya imalatında dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan birisi de görünen yüzeyler kadar görünmeyen yüzeylerin de malzeme kalitesinin birinci sınıf olmasıdır. Dışarıdan çok kaliteli ve sağlam görünen bir mobilya yıllar geçtikçe sizi yarı yolda bırakabilir. Görünmeyen yüzeylerde kalitesiz malzemenin kullanılması mobilyanızın yıllara karşı yenik düşmesine yol açabilir, sürpriz masraflarla karşılaşmanıza neden olabilir. Mobilyalarınızda kullanılan aksesuar kalitesi de oldukça önemlidir.

Özel mobilya imalatının size sunacağı avantajlardan birisi de fonksiyonelliktir. Zevkinize göre tasarladığınız mobilyalarınızın dış görüntüsü kadar kullanışlılığı da çok önemlidir. Özel imalat mobilyalarda depolama alanlarınızı kişisel özelliklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz. Örneğin bir vestiyer tasarlarken ayakkabınız çoksa ayakkabılık alanlarını geniş tutabilir, ceket ya da manto alanlarını dilediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Asansör amortisör aksesuarlarla boyunuzu aşan alanları da oldukça kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Duvar üniteleriniz tasarlanırken eklenecek kapalı ya da açık raflarla saklama alanları oluşturabileceğiniz gibi aksesuarlarınızı sergileyebileceğiniz şık detaylar da yaratabilirsiniz.

Eviniz ya da ofisiniz için tasarlayacağınız duvar ünitelerinizin, oturma grubunuzun ve diğer eşyalarınızın uyumlu olması unutmamanız gereken bir detaydır. Zeminden tavana tüm aksesuarlarınızda ve diğer mobilyalarınızdaki renk hakimiyeti de dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur. Aksi halde yaşayacağınız uyumsuzluk sizi ve misafirlerinizi rahatsız edecek, hayat kalitenizi düşürecektir. Örneğin duvar ünitelerinizle birlikte aynı yapı malzemesiyle kitaplıklarınızı, sehpalarınızı ve aydınlatma aksesuarlarınızı da tasarlamak iyi bir fikir gibi görülüyor.

Sienal tasarım olarak sektörde 25 yılı aşkın tecrübemizle mobilyalarınızı hayal ettiğiniz gibi tasarlıyor, şık bir dokunuşla mekanlarınıza ruhunuzu yansıtıyoruz. Mobilyalarınızın evinizde istenmeyen misafirler olmasına izin vermiyoruz.

Renk seçiminden, malzeme kararına kadar mekanlarınızla en uyumlu aksesuar ve mobilyalarınızı birlikte tasarlayabilir, televizyonunuzun boyutuna göre TV alanı oluşturabilir, oturma gruplarından mutfak, banyo dolaplarınıza, vestiyerinizden, zeminden tavana tamamlayıcı tasarımlara kadar tamamen size özel seçenekler sunabiliriz.

Dilerseniz mekanınızın bitmiş halini görebilmeniz için üç boyutlu tasarımlar sunarak, onayınızın ardından işlemlere başlıyor mobilyalarınızı evinize değer ve kalite katan yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

 
73 kez görüntülendi